Pielgrzymka do Meksyku
12 DNIOWA
WYJAZD: 11.11.2024
POWRÓT: 22.11.2024
Wycieczka już się odbyła
autokar, samolot
śniadania, obiadokolacje, all inclusive
NR WYCIECZKI: 3/11/24
7100 zł + 1200$ (ok. 4900 zł)
z wypoczynkiem all inclusive w Acapulco
1 DZIEŃ 11.11.2024: POLSKA – MIASTO MEKSYK
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Odprawa biletowo - bagażowa i o 06:05 wylot w kierunku Meksyku. Na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje. Międzylądowanie we Amsterdamie. Wylot do Meksyku i przylot do miasta Meksyk o godzinie 19:35. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie kolacja. Nocleg w mieście Meksyk. Hotel Regente.
2 DZIEŃ 12.11.2024: ZOCALO – XOCHIMILCO
Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion. Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.
3 DZIEŃ 13.11.2024: PLAC TRZECH KULTUR - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE
Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się PiramidaSłońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.
4 DZIEŃ 14.11.2024: OCOTLAN – OAXACA
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium OCOTLAN. Msza Święta. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu. Hotel Mision Oaxaca.
5 DZIEŃ 15.11.2024: WODY TERMALNE HIERVE EL AGUA - MITLA - TULE
Śniadanie. Wyjazd do HIERVE EL AGUA . Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynną dekoracją geometryczną Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej - szwedzki stół. Nocleg w hotelu. (Tego dnia msza święta będzie rano w kościele w Oaxaca, albo w Mitli. zależy od dostępności).
6 DZIEŃ 16.11.2024: MONTE ALBAN - PUEBLA
Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ 17.11.2024: PUEBLA – CHOLULA - HACIENDA VISTA HERMOSA - ACAPULCO
Śniadanie. Postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Przejazd do Vista Hermosa – XVI- wieczny obiekt historyczny wpisany na listę największych zabytków Meksyku. Hacjendę załozył sam Hernán Cortès, hiszpański konkwistador, znany przede wszystkim jako zdobywca Meksyku. Na jej obszarze uprawiano kiedyś kukurydzę, produkowano cukier. Zniszczona w czasie rewolucji meksykańskiej, odnowiona w 1945 roku. Zwiedzanie posiadłości oraz jej piwnic. Obiadokolacja w Hacjendzie. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive.
8 DZIEŃ 18.11.2024: ACAPULCO
Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoką św. Łucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia. Opcjonalnie: Słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.
9 DZIEŃ 19.11.2024: ACAPULCO
Plażowanie i wypoczynek All Inclusive.
10 DZIEŃ 20.11.2024: ACAPULCO - TAXCO
Śniadanie. Przejazd do Taxco . Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. centrum Taxco: Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca. Msza Święta w kościele św. Pryski. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg i kolacja.
11 DZIEŃ 21.11.2024: BAZYLIKA – LOTNISKO
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Guadelupe, czas wolny i Msza Święta. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd na lotnisko. Odprawa i o 21:55 lot powrotny z międzylądowanie w Amsterdamie. Wylot z Amsterdamu o godzinie 21:30.
12 DZIEŃ 22.11.2024: POLSKA
Powrót do kraju o godzinie 23:35. Zakończenie Pielgrzymki na lotnisku w Warszawie.
CENA ZAWIERA:
- bilety lotnicze liniami Lufthansa na trasie Warszawa-Meksyk-Warszawa (z międzylądowaniem w Amsterdamie)
- przejazdy autokarem na terenie Meksyku;
- zakwaterowanie w wymienionych hotelach
- wyżywienie wg programu
- godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i 5 piosenek los mariachis
- obowiązkowe napiwki dla bell bojów hotelowych, kelnerów w czasie zaprogramowanych posiłków, pokojowych w hotelach
- lokalny przewodnik w języku polskim
- opiekę pracownika biura IchtisTravel
- ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL 60 000 e, NNW 10 000 zł, OC 10 000 e)
- składkę TFP i TFG
- zestawy tour guide
- ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA:
- napiwków dla kierowcy i przewodnika, bilety wstępów ok. 160 USD od osoby
- napoi w czasie posiłków, z wyjątkiem all inclusive w Acapulco
- dopłaty do pokoju jednoosobowych 360 USD
NIEOBLIGATORYJNIE:
- 4,5% całkowitej ceny – ubezpieczenie kosztów rezygnacji od nagłych wypadków
- 7,5% całkowitej ceny – ubezpieczenie kosztów rezygnacji od nagłych wypadków
z rozszerzeniem na choroby przewlekłe
* ubezpieczenie należy opłacić w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy
Gwarancją zapisu jest wpłata zaliczki 3 500 zł
Jak przygotować się na pielgrzymkę?
Pielgrzymka jest wyjątkowym i duchowym doświadczeniem, które pozostawia za sobą niezapomniane wrażenia. Poza podróżą po świecie jest też swoistym „zwiedzaniem” własnego wnętrza. Aby maksymalnie cieszyć się tą podróżą, warto zadbać o odpowiednie przygotowania.
Zespół Ichtis Travel przedstawi Państwu kilka praktycznych wskazówek i porad dotyczących przygotowania do pielgrzymki.
Jak przygotować się duchowo do pielgrzymki?
Do pielgrzymki warto przygotować się przede wszystkim pod względem duchowym – począwszy od spowiedzi aż po obranie własnych intencji do Boga. Modlitwa może stać się własnym przewodnikiem podczas podróży. Warto zadać sobie kilka znaczących dla naszej podróży pytań: Czego potrzebuję od Boga? Jakie sprawy chciałbym mu powierzyć? Za co jestem wdzięczny? O co chcę prosić? O co chcę błagać?
Duchowe korzyści pielgrzymki:
- Odnowa wiary: Pielgrzymka umożliwia odłączenie się od codziennego zgiełku i pośpiechu, pomaga skupić się na duchowych aspektach/ priorytetach naszego życia.
- Modlitwa i refleksja: Podczas podróży pielgrzymiej istnieje czas na modlitwę i kontemplację, co sprzyja naszemu wzmocnieniu duchowemu.
- Spotkanie z wiernymi: Pielgrzymki często gromadzą ludzi o wspólnych przekonaniach, co sprzyja budowaniu pięknej społeczności budowanej dzięki wspólnej modlitwie.
Jak przygotować się na pielgrzymkę pod względem fizycznym?
Pielgrzymka może być wymagająca fizycznie, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować wprowadzając w swoją codzienność więcej aktywności. Możesz zacząć już nawet do kilku tygodni przed wyjazdem- na przykład od spacerów- najpierw na krótkie dystanse następnie stopniowo je wydłużając. Pielgrzymka często wiąże się z przemierzaniem wielu kilometrów połączonych ze zwiedzaniem miejsc świętych.
Co zabrać ze sobą na pielgrzymkę?
Na pielgrzymkę należy zabrać ze sobą przede wszystkim wygodne obuwie, najlepiej sportowe lub trekkingowe – dzięki czemu będziemy mogli zapobiec ewentualnym otarciom. Warto zwrócić również uwagę na odpowiednią stabilizację stawu skokowego i materiał, z którego wykonana jest podeszwa, dzięki odpowiedniemu wykonaniu możemy uniknąć wypadków na niestabilnym podłożu. Do zestawu można dorzucić również wygodne żelowe wkładki i grube skarpety.
Niezależnie od miejsca, do którego się udajemy w bagażu powinna znaleźć się kurtka przeciwdeszczowa/ przeciwwiatrowa, która uchroni nas w razie nieplanowanego załamania pogodowego.
Kolejnym obowiązkowym elementem jest bluza lub sweter na chłodniejsze wieczory i poranki, kiedy temperatura może być dużo niższa niż w ciągu dnia.
Ubranie powinno być przewiewne, wygodne i oddychające – wykonane z materiałów naturalnych, aby szybko odprowadzać pot. Podczas pielgrzymki warto ubierać się przede wszystkim „na cebulkę” ze względu na różnicę temperatur w ciągu dnia – zwłaszcza rano i wieczorem.
Obowiązkowe wyposażenie podczas pielgrzymki:
- Plecak turystyczny – Oddychający i przeznaczony do pieszych podróży. Dostosowany wagowo i wzrostowo.
- Wygodne obuwie – sportowe lub trekkingowe.
- Butelka wody mineralnej i suchy prowiant – według indywidualnych potrzeb.
- Kurtka przeciwdeszczowa – w razie załamania pogody.
- Podstawowa apteczka – plastry, potrzebne leki, środki przeciwbólowe.
- Portfel i dokumenty.
- Identyfikator – dostaniesz go od pilota pielgrzymki, znajduje się tam kontakt do biura podróży oraz przewodnika.
- Latarka lub czołówka.
- Telefon komórkowy i ładowarka/powerbank.
- Krem z filtrem.
- Okulary przeciwsłoneczne.
- Podstawowe środki higieniczne.